כל מה שצריך לדעת על כיוון פרונט במוסך מורשה

שירות זה בא להעניק לכלי הרכב שלך איזון נכון במהלך הנסיעה, בדגש על פעולות רגישות כמו סיבובים וצידודים. בכיוון פרונט, נבחן כלי הרכב שלך בתחומים הבאים: תגובת החלק הקדמי של הרכב (הפרונט) לסיבובי ההגה ואיזון גלגלים במהלך תקין של נסיעה. כמובן שתוצאת כיוון פרונט טובה היא השפעה מידית של הפרונט כתוצאה ממעט סיבובי הגה. ההגה ברכב המודרני הוא הגה כוח, וזו בדיוק המשמעות שלו: השפעה מהירה על סיבוב הרכב באמצעות הפעלת כוח מינימלי. בבדיקת איזון גלגלים – הגלגלים צריכים לנסוע כשהם ישרים פלס סביב המרכבים שלהם, עם צמיגים תקינים בלחץ אוויר תקין. היכן הכי מומלץ לבצע את הבדיקה?

בדיקת כיוון פרונט מומלץ לבצע רק במוסך מורשה

בעבר, הייתה חלוקת עבודה בין המוסכים לבין מכונים שביצעו בדיקות צידוד מיוחדות כמו כיוון פרונט ואיזון גלגלים. כיום, במוסכים מורשים איכותיים ישנה סדנת כיוון פרונט שאחראית על ביצוע הבדיקות הללו בעצמה. לכן, כשאתם לקוחות של מוסך מורשה, חשוב מאד לוודא שיש לו את הסדנא הזו על מנת שלא תהיו תלויים בספקים נוספים ובשל כך, לא תצטרכו לשלם עלויות מרובות יותר (לעתם כפל עלויות).

יתרונות מעשיים בביצוע כיוון פרונט במוסכים מורשים

במוסכים מורשים יושבים עובדי סדנאות שמכירים את הרכב שלכם כאת כף ידם. לכן, אם משהו לא עובד ולא תקין בכיוון פרונט שלכם, הם ידעו בדיוק מהן הפעולות הנדרשות לביצוע על מנת לתקן זאת. לא זו אף זו, בשל ההיכרות המעמיקה עם הרכב, כאשר נדרש מילוי נוזל בהגה, בבלמים או בכל מקום אחר, הם ידעו בדיוק מהו המינון וכיצד הפעולה צריכה להיעשות על מנת שיוחזר לכם רכב המצודד כמו שצריך. כאשר אתם לוקחים את הרכב לסדנא כללית המבצעת כיוון פרונט לכל סוגי הרכבים, חסרה הירידה לפרטים ברמה כזו, ואתם עלולים למצוא את עצמכם עם שירות לא מספיק מקצועי.

כך תדעו שאתם צריכים להגיש את הרכב לכיוון פרונט

כאשר אתם נדרשים להפעיל יותר מדי כוח על ההגה בשביל שהאוטו ייצר לכם את הסיבוב המבוקש, כאשר אתם חשים שהרכב מצודד בגלגליו בשל חוסר איזון בנסיעה ישרה, וכאשר אתם לפני הגשת הרכב לטסט. כיוון פרונט מהווה סעיף במבחן הכשירות של הרכב, ולכן לא מן הנמנע לבצע את הכיוון במוסך מורשה טרם ההגשה.